İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cin Kabileleri ve Irkları

Cinler göz ile görülemeyen, inşalar ile beraber yeryüzünde yaşayan varlıklardır. Gruplar, kabileler halinde yaşamlarını sürdürürler. Yaratılmaları ise insanların yaşamlarından daha öncesine dayanır.

Ateşten yaratılmış olan bu kabilelerin ve toplulukların isimleri ve ırkları bulunmaktadır. Bunlar;

Betr
Betr kabilesi ile yaşayan cinler inşaları asabileştirmeye, bağırmaya ve çağırmaya yöneltmektedir. Bu tarz insanların zaman içinde gözleri hiçbir şey görmemeye başlar. Kötü inşalar arasında bulunmayı severler.

Ammar
Bu kabileye mensup olan cinler genelde ev içinde yaşamaktadırlar. Nadir şekilde de olsa bazıları evin niteliklerine bağlı bir şekilde yaşar. İçki içilen, Allah’ın isminin anılmadığı, mezelerin içki ile yenildiği ailelerin yemeklerine de katılırlar.

Gûl
Bir bölgenin iç kısımlarında göçebe olarak yaşamlarını sürdürürler. Korkunç şekilde görüntülere bürünürler ve insanların korkmasına olanak sağlarlar. Bazı zamanlarda insan karşısına devasa şekilde çıkabilirler.

Demon
Bu kabilenin varlıkları kendilerini tanrı olarak gösterir. İkna güçleri oldukça yüksek olan demonlar insanları görüntü ve ses ile kandırır.

Amir
İnsanların yaşadıkları tehna ve doğal olan yerlerde yaşamaktadırlar. Süfli olan cinlerdir. İslam’ın akadi dışında kalırlar ve Müslüman olan kişilere bulaşmayı tercih ederler.

Dasim
Bu varlıklar yemek şeytanı olarak da bilinir ve inşaların yediklerinde ve içtiklerinde bulunur. Beslemesiz yenmekte olan yemeklerden çalarak beslenir. Hatta bu yemeklere kusar ve bu şekilde kirletir. Psikolojik açıdan insanların yıkılmasına sebebiyet verir.

Ervah
Ana rahminde ya da çocukluk sürecinde kişilere musallat olurlar. Bedensel ve ruhsal yönden etki ederler. Ortada sebep yokken çocuğu olmayan kadınlara da musallat olan varlıklar bu kabiledendir. Ana rahmine girip çocukları boğarlar.

Hazep
Yapılacak olan ibadetlerde vesvese veren ve yapılması konusunda engel olmaya çalışan varlıklardır. Yapacağı işlerin hemen hemen hepsinde başarılı olur. İnsanların günaha girmesi konusunda büyük mutluluk duyar.

El Ebyaz
Bu kabilede yaşayan cinler velilere ve Peygamberlere musallat olur. Peygamberlere kesinlikle bir şey yapamazlar. Âlimlerin kurduğu meclislerde bulunurlar ve akıl karıştırırlar. Her konuda kişilere muvaffak olmaya gücü yetmektedir.

İfrit
Cinlerin arasında en güçlü olanlarıdır. İnsan bedenine girerek musallat olurlar. Girmiş olduğu bedenin sahibini delirtirler. Cinsellik ile alakalı birçok istediği bulunur. Veledi zina türemesini sağlamaktadır. Tehlike bakımından oldukça üst düzeydedirler. İnsanların ölümlerine sebebiyet verirler. Bu varlıkların yaşamış oldukları bölgelerde kuş ve vahşi hayvanlar yaşamlarını sürdüremezler.

Marid
Bu kabilenin cinleri soylu olan kısımda yer alırlar ve en tehlikeli cinlerdir. Şeytan ile de Allah ile de işleri olmaz. Ateist olan cinlerdir. İnsanlar ile iletişim haline geçmezler ve davet edildiklerinde ölüm ile alakalı sonuçlar ortaya çıkabilir. İnsanların ve vahşi hayvanların kılıklarına girme özelliği taşırlar. Kontrol edici özelliği bulunduğu için tüm şeytanları kontrol edebilir.

Lietli
Bu kabilenin cinleri isimlerini dişi olan cinlerden almışlardır. Olağanüstü şekilde vesvese verirler. İnsanlara güzel şekilde görünür ve kandırmak için elinden geleni yaparlar. İnsanlara aşırı derecede uyuşukluk ve kendini bilmezlik bir durum yaratır.

Metun- Mesit
İnsanların duymuş oldukları ile uğraşırlar. İnsanları uçurum kenarına itinceye kadar uğraşırlar ve başarırlar.

Müsfer
İncir ağaçları, kırsal bölgeler ve tarlalarda yalamayı severler. 140 cm boyu bulunan bu cinler genelde iyi niyetlidir. İnsanlardan rahatsız olmadıklarından hoş olmayan bir durum oluşmadıkça zarar vermezler.

Musabbar
Bu kabile içinde yaşayan cinler mağaralarda yaşamaktadır. Kayalık olan bölgeler onların tercihleri arasında yer alır ve boyları 90 santimdir. İnsanlardan hoşlanmayan cin türleri arasında yer alırlar. Hızlı şekilde ve toplu bir şekilde hareket ederler. Aile bağları güçlü olan musabbar kabileleri topluca saldırıda bulunur.

Şeytan
Şeytan aslına bakarsanız tek bir cinden meydana gelir. Şeytan insanlara isterse görünür istemezse görünmez.

Velhan
Bu cinler günlük yaşamda bulunan nesneleri kullanmayı sever. İnsanların maddi anlamdaki güçleri kullanır ve zarar verirler.

Vesnan
Bu kabilede yaşayan varlıklar uykunun şeytanı olarak bilinir.

Zellenbur
Ticaret ile uğraşan herkes ile haşır neşir olan bir kabiledir. Kötü ticaret yaptırmak ve kötü mal sattırmak onların işidir. Bunun sebebi de ticaret ile uğraşan kişilere hile yaptırmak ve insanları zarar ve ziyana sokmaktır.

Cuhenna
En gaddar ve en kinci olan kabileler arasında yer alır. Bu kabile cinleri insanlardan kesinlikle hoşlanmaz. Kötü olan insanlar ile iletişime geçip büyü için yardım ederler. Sabırlı olmayan bu cinlerin istediklerini yapmazsanız ailenize hemen musallat olurlar.

Kulyas
Kulyas kabilesi en kalabalık olan kabiledir ve en tehlikeli cin kabilesidir. İnsanlara âşık olan bu kabile adeta kabilelerin jandarması ve polisidir.

Nusaybin
Kuran’ı dinleyerek Müslüman olmuş olan ilk cin kabilesidir. Aşırı düzeyde güçleri bulunur.

Zuzula
Zuzula kabilesi insanlara karşı olan insafsızlıkları ile bilinirler. Define yerlerini bulurlar. Ülkemizde yer alan eski dönemdeki altınların bu kabile tarafından gömüldüğü ve yine bu kabilenin çıkartabileceği söylenmektedir.

4 Yorum

 1. Anonim Anonim Aralık 4, 2021

  Daha detaylı bilgi istiyorum

  • Isaac Isaac Ağustos 16, 2023

   bedneeeee

 2. Anonim Anonim Aralık 31, 2023

  güzeldi ama detaylı bilgilendirme yoktu

 3. Anonim Anonim Şubat 12, 2024

  az kabile sayısı vardı daha fazla olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir