Mayıs 19, 2024
irkilata cinler geleceği bilebilirmi

Cinler geleceği bilebilirmi? (ispatlı)

Cinler asla geleceği bilemezler.

Yalnızca meleklerlerden bilgi çalan cinlerin insanlara yaklaşmak için bu bilgileri kullandıkları söylenir. Yalnız bu bilgilerde herhangi birisine verilmez, medyumlar bilmez, karabüyücüler bu bilgileri elde edemezler.. Cinlerin geleceği bilmedikleri hakkında Hz. Süleyman’ın olayı kanıttır. Olay şu şekilde geçmiştir;

Hz. Süleyman, Ömrünün son günlerinde cinlere bir mabet inşa ettirmekte idi. Cinler, Hz. Süleyman’dan çok korkar, ona koşulsuz itaat ederlerdi. Hz. Süleyman’da mabet inşası sırasında cinlerin işlerini yavaşlatmaması için onlara gözkulak olduğu bir tepede duruyordu. Yalnız, Hz. Süleyman bu inşa’nın başlarında tepede, bastonuna dayanarak vefad etti. İnşaat sürerken hiçbir cin cesaret edip Hz.Süleyman’ın yanına gidemiyordu.. Bu sırada da bir kurt, Hz. Süleyman’ın asasını kemiriyordu. İnşaat bittiğinde, İyice incelen asa kırıldı ve Hz. Süleyman yere yığıldı.Bunu gören cinler hemen Hz. Süleyman’ın yanına gittiler. Ve vefad ettiğini gördüler. Bu durum Cinlerin gelecek hakkında bir bilgiye sahip olmadıklarının kanıtıdır.

Cinlerin Görünüşleri ve Yaşam Biçimleri
Cinler, çok değişik tasvirlerde insanlara görünebilirler, geçmiş çağlarda çizilen yaratık, ejderha, iki kafalı yılan,satir,faun veya uçan bir varlık şeklinde olabilirler..
Cinlerin genel görünümleri, katı bir gölge şeklindedir. Fakat tamamen kendilerini göstermek istediklerinde kendi içlerinde ki derecelerine göre farklı bir yaratık şeklinde görülebilir.
Cinlerin, Çeşitli inançlara göre beslenme şekilleri olsa da, Temel yedikleri besinler; balçık, kuş eti, çamur, etten sıyrılmış kemik ile beslenirler.
Cinlerinde tıpkı insanlar gibi evcil hayvanları ve binekleri vardır.. Evcil hayvanlarının görünümü yumuşak bir gölge şeklinde olabilir. İnsanlara görünmezler.
Cinler insanlardan asla üstün değillerdir. Mantık yürütemezler ve insanlar kadar üstün duyuları yoktur.
Cinlerin en ilginç özelliklerinden biriside, uçabilmeleri, dünyanın merkezine kadar inebilmeleri ve çok hızlı hareket edebilmeleridir.
Cinlerin ömürleri 1000-1300 yıl arasındadır. Daha çok yaşayan cinler olabildiği gibi. Yılların getirdiği bilgelikleri de vardır.
Cinler, insanlar tarafından rahatsız edildiğinde, genellemede o ortamdan uzaklaşırlar fakat zarar görmeye başladıklarında, farklı şekillerde uyarırlar, musluk açılıp kapanması, cam açılıp kapanması, kapı vs gibi. Bu gibi durumlarda yaptığımızın farkında olmamızda yarar vardır.

Bir Cevap Yazın