İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denizli UFO müzesinde garip olay


Denizli’deki UFO Müzesi’ne bir uzaylının geldiği, 20 dakika gezdiği ve anı defterine yazı yazdığı belirtilerek jandarmaya başvuruldu. 3 güvenlik görevlisi aynı ifadeyi verdi. Olay yerinde parmak izi bile alındı.

Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen tarafından kurulan UFO Müzesi’ne ‘Uzaylı geldi’ diyerek jandarmaya başvuruldu. Yeni Asır Gazetesi tarafından da haberleştirilen olayda, uzaylıyı 3 güvenlik görevlisinin gördüğü, uzaylının ziyaretçi defterine de yazı yazdığı ileri sürüldü.
İddiaya göre olay şöyle gelişti:

Denizli’de uzaylılarla ilgili çalışmaları ile tanınan Funika Holding’in sahibi Nuri Sözkesen tarafından kurulan UFO Müzesi’ne, 15-16 yaşlarında bir uzaylının geldiği iddiasıyla jandarmaya başvuruldu. Biri güvenlik görevlisi, birisi tekstil ürünleri mağazası çalışanı, birisi de müze sorumlusu olan 3 kişinin iddiasına göre, uzaylı çocuk, müzede 20 dakika kadar kaldı. Mağaza ve müze görevlilerinin müdahalesi üzerine koşarak dışarı çıktı; Denizli-İzmir karayolunu 3 adımda geçtikten sonra gözden kayboldu.

GÜVENLİK GÖREVLİLİLERİ İSTİFA ETTİ –
İzmir Asfaltı üzerindeki Funika Tekstil Mağazası’nın üst katındaki UFO Müzesi’nde meydana gelen olaydan sonra güvenlik görevlileri Halil İbrahim Gökçe ve Müze Sorumlusu Sait Kızılhan istifa dilekçesi verdi. Funika Tekstil Mağazası Sorumlusu Ramazan Tuna ise olayın ardından korktuğunu belirterek işten iki gün izin aldı ve gelmedi. Olay, Denizli İl Jandarma Alay Komutanlığı’na bildirildi. Jandarma olayla ilgili tahkikat başlattı. Uzaylı ziyaretinin tanıkları Ramazan Tuna, Sait Kızılhan ve Halil İbrahim Gökçe’nin önce Funika Holding İdari ve Güvenlik Amiri Hüseyin Avcı tarafından konuyla ilgili ifadeleri alındı. Ardından üç tanık jandarmaya ifade verdi. Asker emeklisi olan İdari Amir Hüseyin Avcı, “Olayı ciddiyetle soruşturuyoruz. Arkadaşlarımızı da korkmamaları konusunda ikna etmeye çalışıyoruz. Ayrıca ziyareti, İl Jandarma Alay Komutanlığı’na bildirdik ve bu konuda inceleme başlatıldı” diye konuştu.

UZAYLIYI ANLATTILAR: GÖZLERİ SİMSİYAHTI –
UFO Müzesi’nde yaşanan esrarengiz olayın görgü tanıklarından Ramazan Tuna, Sait Kızılhan ve Halil İbrahim Gökçe’nin ifadelerine göre şöyle gelişti, “Geçtiğimiz cumartesi günü öğle saatlerinde müzeye, 1.55-160 boylarında ve sürekli kafasını sallayan bir ziyaretçi geldi. Gözleri tamamen siyah ve gözbebekleri ile gözünün beyaz bölümü hiç olmayan ziyaretçi, burayı gezmek istediğini söyledi. Görevliler müzenin yukarıda olduğunu ve ücretsiz olarak müzeyi gezebileceğini belirttiler. Ziyaretçi yukarı çıktı ve müzede yaklaşık 20 dakika kaldı. Elinde ziyaretçi formu ile aşağı indi. Ayrıca UFO Müzesi defterine de izlenimlerini yazdı. Formu ters çevirip müze görevlisi Sait Kızılhan’ın önüne koydu. Ardından hızla müzeden dışarı çıktı. Dışarıda kulübede bekleyen güvenlik görevlisi ile göz göze geldi. Gencin hareketlerinden şüphelenen görevli yerinden kalkıp, ‘bir şey mi oldu’ diye sorunca ziyaretçi bu kez koşmaya başladı. 35 metrelik Denizli-İzmir Karayolu’nu 3 adımda hiç trafik yokmuş gibi geçti. Bu arada yeşil ışıkta akan trafiği elinin avucunu öne doğru getirerek bıçakla keser gibi kesti geçti. Yolun Denizli istikametine giden bölümünde durdu. Önünden geçen araçlar vardı. Bir anda adeta buharlaşarak ortadan kayboldu. Olay üzerine büyük şaşkınlık yaşayan üç görevli, konuyu firmanın üst düzey yöneticileri ile konuştu. Çok korkan Halil İbrahim Gökçe ve Müze Sorumlusu Sait Kızılhan istifa dilekçesi yazdı. Mağaza sorumlusu Ramazan Tuna ise iki gün izin aldı.

PARMAK VE AYAK İZLERİ ALINDI-
Denizli’deki Türkiye’nin İstanbul’dan sonra ikinci UFO Müzesi’nin bir uzaylı tarafından ziyaret edilmesi iddiası üzerine harekete geçen Denizli İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, müzeye gelerek binada araştırma ve inceleme yaptı. Görgü tanıkları Ramazan Tuna, Sait Kızılhan ve Halil İbrahim Gökçe’nin ifadelerini alan Jandarma, İzmir Asfaltı üzerindeki müze ve çevresinde arama yaptı. Müze içinde ve söz konusu ziyaretçinin dolaştığı alanlarda parmak ve ayak izi kontrolleri de gerçekleştirilirken, Funika Holding yöneticilerinin de ifadelerine başvurulacağını bildirdi.

ZİYARETÇİ DEFTERİNE NOT YAZMIŞ –
Ziyaretçi Formu’nun isim-soyad bölümüne adını Mehmet Duhan Mell olarak yazan ve adres bölümünü de Miganu Galaksisi Sitiyna Gazegeni Lamoon olarak dolduran garip ziyaretçi anı defterine de, notlar yazdı. Ziyaretçi, anı defterine, ‘Gerçekten hakkımızda güzel bir galeri hazırlamışsınız. Size teşekkür etmek isterdim. Burada daha fazla kalamayacağım. 2002 yılındaki Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının şahit olduğu göktaşı olayında da emri ben verdim. Gezegeninizi uzaktan izliyoruz. Ben onlardan sadece bir tanesiyim. Başarılarınızın devamını dilerim’ şeklinde yazı yazdı. Yazının altında da, ne olduğu anlaşılamayan bir alfabe kullanarak başka notlar bıraktığı görüldü.
OLAYI DUYUNCA HEYECANLANDIM-
Uzay merakıyla tanınan, Dünya UFO Kongreleri’nin sponsorluğunu yapan, UFO marka kendi tekstil ürünlerini yaratarak Denizli’de UFO Müzesi kuran ve uzay seyahati için kayıt yaptıran Funika Holding’in sahibi Osman Nuri Sözkesen, firmanın İdari İşler ve Güvenlik Yönetmeni Hüseyin Avcı’nın bizzat olayla ilgili araştırma ve inceleme yaptığını belirtti. Sözkesen, “Olay ciddi bir şekilde araştırılıyor. Bir ziyaretçimiz olmuş. Büyük olasılıkla da ziyaretçi dostumuz uzaylı” dedi. ( 2006 Denizli

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir