İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Necronomicon Gizli ilimler Kitabı

Necronomicon hakkında çok fazla bilgiye ulaşabildiğimiz bir kitap değil. Bu kitap için bir tanımlama yapılacak olsak gizli ilimler kitabı ya da büyük kitabı denilebilir. Kaynaklarda Arabın kitabı ve çıldırtan kitap olarak da geçiyor.

Necronomicon’un yazarı El Azif ya da El Hazret adıyla bilinen bir Arap’tır. Bu gizli ilimler kitabı 730 yılında Şam’da yazılmıştır. Birçok kişi bu kitabın varlığına inansa da, inanmayanlar da mevcut. Necronomicon kitabı içindekileri görmeden bile gizemlerle dolu haldedir. Bu kitabı araştıranlar ve kitaba ulaşmaya çalışanlar gizemli olaylar yaşıyorlar. Kitabın ayrıntılarına göz atarsak şimdiye kadar neler yaşandığını daha iyi anlayabiliriz.

Necronomicon Kitabı

Necronomicon - Çıldırtan Kitap
Necronomicon – Çıldırtan Kitap

Söylentilere göre Necronomicon kitabı 900 sayfadan daha fazla ve 7 ciltten oluşuyor. Kitabın yazarı El Azif bir filozof edasıyla dünyayı dolaşan ve öğrenciler yetiştiren biri. Onlarca dil konuştuğu ve öğrendiklerini her fırsatta anlatmaya çalıştığı söylentiler arasında.

Necronomicon kitabı hakkında ortaya atılan en büyük iddialardan biri de geleceği görebilmenin yolunu gösteriyor olmasıdır. Gizli ilimler hakkında verdiği bilgiler yazar El Azif’in de ilginç olaylar yaşamasına neden olmuştur. El Azif döneminde çılgın ve deli muamelesi görmüştür. Bunun en büyük nedeni de geleceği gördüğünden çağına uyum sağlayamamasıdır. Bu nedenle kaynaklar ondan deli olarak bahseder.

Necronomicon sadece büyü kitabı ya da gizli ilimler kitabı olarak adlandırılamaz. Araştırmacılar bu kitabın bazı tarifler anlattığını ve bu tarifler sayesinde hazırlanan karışımların insan bilincini inanılmaz derecede açtığını söylemektedir. Hatta kehanetlerin babası olarak bilinen Nostradamus’un Necronomicon’dan öğrendiği uyuşturucu karışımları kullanarak bilincini açtığı ve bu sayede yüzlerce yıllık kehanetlerde bulunduğu söylenmektedir. (1)

Necronomicon İnsanları Çıldırtıyor

İnsanları çıldırtan gizemli kitap hala duruyor mu? Acaba hiç basıldı mı? Yoksa yalnızca bir efsaneden mi ibaret. Arap kaynaklarına bakıldığında Necronomicon hakkında bilgiye ulaşamıyoruz. Birçok büyü kitabı ya da gizemli olaylar hakkında bilgi veren Arap kaynakları, günümüzde bile oldukça çok tartışılan bu kitap hakkında bilgi vermekten kaçınıyor. Söz birliği etmişçesine sessizliklerini koruyorlar.

Necronomicon hakkında bilgi veren en önemli belge Latince bir kaynaktır. Bu belgede Olaus Wormius adında bir rahibin imzası bulunmakta olup, bu rahip kitap hakkında bilgiler vermektedir. Söylediğine göre Necronomicon Engizisyon mahkemelerinin en gaddar ismi Torquemada´nın eline geçmiştir. Kitabı İtalyancaya çevirten Torquemada Yahudilere ve Müslümanlara eziyet ederken kitaptan faydalanmıştır.

Rahip Olaus Wormius kitabın çok gizli bilgiler ihtiva ettiğini ve okuyanı çıldırttığını belirtiyor. Söylenene göre kitap Tevrat’ta yer alan Yaradılış Bölümü’nün gizli yerlerini açıklamalı olarak anlatıyor. Yaradılışın sırlarına erişen insanlarda buna dayanamayarak çıldırıyorlar. Aslında çağın dışına çıktıkları için diğer insanlara çıldırmış gibi geliyorlar.

İnsanlar Gerçeklere Hazır Değil

Rahip Wormius gizemli kitap hakkında birçok bilgi daha aktarıyor. Kitabın bir kopyasını ele geçirdiğini söyleyen rahip, bunu Başrahip Johann Tritheim’a göndermiş ve asıl çeviriyi de yakmış. Asıl çeviriyi yakmasına gerekçe olarak da insanların gerçeklere hazır olmadığını söylüyor.

Rahibin çeviriyi yakmasından yaklaşık yüz yıl sonra gönderdiği kopya Prag’da bulunuyor. Necronomicon’u bulan iki İngiliz, İtalyanca bildiklerinden çeviriyi okumakta zorlanmıyorlar. Buradan öğrendikleri bilgilerle ölüleri mezardan kaldırma deneylerine başlıyorlar. Deneyler başarılı oldu mu bilinmez ama gizemli olaylar yaşanmaya devam ediyor.

Kitabın daha sonra İngilizceye çevrildiği ve şuan Londra´da British Museum´da bulunduğu biliniyor. Bu durum müze kayıtlarıyla da teyit edilebilir. Kitabı bulan iki İngiliz ölüleri diriltme deneylerinde başarılı oldu mu bilinmez fakat deneyleri bilinmeyen nedenlerle sonlandırdıkları bir gerçek.

Söylentilere göre gizemli olaylar yaşayan iki arkadaş kitaptan kurtulmanın yollarını aramışlar. Neden İngilizceye çevirdiler ya da İtalyanca kopyayı ne yaptılar bilemiyoruz. Görüldüğü üzere bu gizli ilimler kitabı kimseye fayda getirmiyor. (2)

Necronomicon’un İçinde Hangi Bilgiler Var?

Geçmişin ve Geleceğin Bilgisi
Geçmişin ve Geleceğin Bilgisi

Kitapta dinlerin kaynağı ve geçmişin iç yüzü tüm çıplaklığıyla anlatılıyor. El Hazret kitapta mitolojik kaynaklar ile kutsal kitaplar arasında bağ kuruyor. Tevrat’ta yer alan Yaratılış bölümünü tüm gerçekleriyle açıklıyor. İnsanların gerçeklerini bilmesi gerektiğini düşünen El Hazret, aslında hiç kimsenin buna hazır olmadığının farkına varıyor.

Necronomicon’da anlatılanlara göre insanlık başka bir gezegenden geldi ve uzayda başka formlarda birçok ırk var. Belki de insan ırkı diğer formların yanında oldukça ilkel bir yapıda.

Bu kitap geçmişle ve gelecekle bağlantı kurmanın yollarını anlatıyor. Söylenenlere göre belirli zamanlarda özel semboller kullanılarak yapılan işlemler, geçmişle ve gelecekle bağ kurmayı sağlıyor. Bu sayede bilinmeyen tüm bilgilere ulaşılabiliyor. İnsanlık bu bilgilere bundan 1300 yıl önce de hazır değildi, şimdi de hazır değil. Görünen o ki daha yüzlerce yıl da hazır olamayacak. (3)

Hitler Necronomicon’dan Yararlandı mı?

Esrarengiz olaylar hakkında konuşurken Hitlerden bahsetmemek olmazdı. Gizemli olaylar her zaman Hitler’in ilgisini çekmiştir. Yaptırdığı deneyler ve araştırmalarda da bunu ön plana çıkarmaktadır. Hitler’in Necronomicon’u 1934 yılında ele geçirdiği ve Alman İmparatorluğu’nu kurarken bundan yararlandığı söyleniyor. Hitler’in sonu düşünüldüğünde gizemlerle ve özel formüllerle dolu bu kitaba sahip olup olmadığı tartışılabilir.

Necronomicon ölüleri diriltebilir mi ya da simya kullanarak altın yapmasını öğretebilir mi bilinmez. Fakat günümüz dini inançlarıyla örtüşmediği kesin. Bütün inançları toptan reddederek bambaşka bir yaratılış ortaya atıyor. Elbette bu durum da yüzlerce yıldır insanların çıldırmasına neden oluyor.

Kitabın aslı ya da kopyası bulunsa günümüzde de ortadan kaldırmak için birçok kişinin sıraya gireceği aşikâr. Belki de insanları çıldırtan yalnızca El Hazret’in görüşleridir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir