İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ölüm bir yanılsama. Bilinç yaşamaya devam ediyor.

Bazı bilim adamlarının teorilerine göre ölüm sadece bir yanılsamadır. İnsanın enerjisi, kuantum fiziğinin iddia ettiği paralel evrenleri geçebilir.

İnsan için en büyük bilinmezlerden olan konuların başında “Ölümden sonra ne oluyor, ölümden sonra yaşam varmı?” gibi sorulardır. Filozoflar, din adamları ve bilim adamları bu konuda bir çok varsayımda bulundular . Bilim adamı Dr. Robert Lanza’nın yeni bir teorisi , ölüm diye bir şeyin olmadığını çünkü insan enerjisinin yok ve bilincin yok olmadığını iddia ediyor: “-Paralel evrenlere geçiş yapıyoruz”. Robert Lanza, rejeneratif tıp, kök hücre araştırmalarında çalışmış ve aynı zamanda yaşamın ve bilincin evrenin fiziksel yapısını etkilediğini öne süren biyomerkezcilik teorisini geliştirmiş bir bilim adamı,doktor ve filozoftur .

Ölüm yanılgısı: “-Bilinç yaşamaya devam ediyor.”

Lanza, Biyomerkezcilik: Evrenin Gerçek Doğasını Anlamanın anahtarları, Yaşam ve Bilinç Nedir kitabının yazarıdır . Kitap aslında ölmediğimizi ortaya koyuyor… Olan şey bir dönüşüm, bilinç bedenden ve beyinden enerji şeklinde ayrılıyor . Kuantum fiziği gelişmeye başladığından beri, teorik fizikçiler, sürekli ve sonsuz olarak oluşacak, bir dizi paralel evren olan bir çoklu evrenin varlığını iddia etmekteler. CalTech Üniversitesi’nin ABD Planck Veri Merkezi’nde araştırmacı olan ve bir radar görüntüsünde mikrodalga arka plan radyasyonunun anormal bir bölümünü tespit eden Ranga-Ram Chary gibi çeşitli bilim adamları paralel evrenler hakkında bilgi ve kanıt sunmaktadırlar . Ranga-Ram Chary, farkettiği şeyin paralel bir evrenin kalıntısı olduğu sonucuna vardı.

Stephen Hawking ve çoklu evren

Stephen Hawking, evrenin Büyük Patlama ile nasıl yoktan başladığını açıklamak için kuantum parçacık fiziğini kullanmıştır . Ana fikir, kuantum dünyasındaki parçacıkların sunduğu farklı olasılıklar nedeniyle çoklu evrenlerin yaratılmış olacağıdır. Parçacıklar , elektronun konumunu, hızını ve yolunu belirlemenin imkansız olduğunu söyleyen Heisenberg’in belirsizlik ilkesi tarafından yönetilir . Bir kuantum sisteminin, bir gözlemci onu belirli bir duruma zorlayana kadar , sonsuz sayıda olası konfigürasyonda eşzamanlı olarak var olduğuna inanılır . Makroskopik dünya , genel olarak evren , kuantum dünyası ile aynı şekilde davranıyorsa , aynı anda birkaç paralel evren olabilir . İşte buda bir çoklu evren olacaktır.

Enerjimiz devam ediyor

Robert Lanza , buradan yola çıkarak, ölümün olmadığını ve olası tüm alternatif evrenlerin, herhangi birinde veya hepsinde yaşamın devam etmesine izin verdiğini düşünüyor. Beden belki ölebilir, ama gerçekte sadece dönüşmektedir. Bilinç , bedenden ayrıldıktan sonra bütünleşik bir şekilde yaşamaya devam etmektedir. Bilinç enerjidir, çünkü beyin diğer fonksiyonlarının yanında 20 watt’lık bir enerji kaynağıdır. Robert Lanza’ya göre:

“Ama bu enerji ölüm anında kaybolmaz. Bilimin en emin aksiyomlarından biri, enerjinin asla ölmediğidir; ne yaratılabilir ne de yok edilebilir.”

Paralel evrenlere geçiyoruz

Bu nedenle, bilinç enerjisi paralel evrenlere geçmektedir. İlaveten Lanza’nın biyomerkezciliğinde, bilinç fiziksel dünyayı etkileme yeteneğine sahiptir ve bu, kuantum fiziğinin “gözlemci etkisi” tarafından şart koşulan , bir gözlemcinin bir kuantum durumunu değiştirme yeteneğine sahip olmasıdır. Bu, çift yarık deneyi ile kanıtlanmıştır : gözlemci parçacıkların yarıklardan geçtiğini izlediğinde parçacıklar gibi davranırlar , ancak bilim adamı gözlemlemezse dalgalar gibi davranırlar (ve her iki yarıktan aynı anda geçerler). . Gözlem, olanı değiştirir. Robert Lanza biyomerkezciliğe göre bunun “gerçekliğin bilincimizi gerektiren bir süreç olması” nedeniyle olduğunu belirtir. Uzay-zamanda gördüğümüz her şey, bilincin birleştirdiği ve uyumlu hale getirdiği bir dizi bilgidir. Peki beden öldükten sonra başka boyutlara geçmemiz mümkün müdür ? Bilincimizin seyahat etmesi mümkünmüdür? Robert Lanza’nın hipotezi mantıksız değil. Öldükten sonra bilincin yaşamaya devam etmesi teorik fizikçiler tarafından mümkün ve mantıklı kabul edilen bir kavramdır.

Helix Nebulası (Eye)

Kaynaklar :
Eagle’a Mesaj
http://www.messagetoeagle.com/death-is-just-an-illusion-we-continue-to-live-in-a-parallel-universe/
Draco Enstitüsü
https://www.institutodraco.com/es/article/4/introduccion-al-biocentrismo
BBC
https://www.bbc.com/news/science-environment-43976977
Phys.org
https://phys.org/news/2018-10-stephen-hawking-master-multiverse.html
IFL Science
https://www.iflscience.com/physics/physicist-predicts-parallel-universes-overlap-and-interact/
UNAM Meksika Nükleer Bilimler Enstitüsü
https://www.nucleares.unam.mx/~vieyra/node20.html
Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Observer_effect_(fizik)

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın