İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ölümsüzlük Gerçek Oluyor!!!

Newsweek, ölümsüzlüğün 20-30 yıl içinde gerçek olacağını savunan Cambridge’li profesör ile ‘Bu hayal’ diyen Stanford Üniversitesi uzmanını karşı karşıya getirdi

Dünya 4 milyar yaşında… İnsanoğlunun ise 150-200 bin yıldır var olduğu sanılıyor. İnsanlığın ortaya çıkışından itibaren en büyük hayal ölümsüzlük oldu. Bu konuda sayısız efsaneler yazıldı, araştırmalar yapıldı. Peki yıllardan beri kansere çare bulamayan bilim dünyası için insanları ölümsüz kılacak bir yöntem bulmak olası mı? Stanford Üniversitesi’nden Walter Bortz’a göre ‘hayır.’ Brotz insanoğlu için 120 yaş sınırını aşmanın mümkün olmadığına inanıyor. Cambridge Üniversitesi’nden Aubrey de Grey’e göre ise ölümsüzlük mümkün; hem de çok yakın bir zamanda.

20 YILDA BAŞARIRIZ

De Grey “Yaşlanmayı tersaine döndürebiliriz. Bu da bize ölümsüzlüğün kapısını aralar” diyor.

Cambridge’li uzmana göre vücudun yaşlanması moleküler ve hücresel bakımdan 7 farklı bozulmadan kaynaklanıyor. Bu 7 bozulma teker teker ortadan kaldırılabilirse, ki De Grey 20 yılda bunun başarılabileceğini düşünüyor, o zaman insanları enjeksiyonlarla, organ değişimleriyle ve diğer terapilerle gençleştirmek ve yeniden 30’lu yaşlarına döndürmek mümkün olacak. De Grey’in öngörüsüne göre bugün 30’lu yaşlarında olanlar 20-30 yıl sonra ölümsüzlük için gerekli teknoloji geliştirildiğinde bunları uygulayarak yeniden 30’larına geri dönebilecekler ve hep bu yaşta kalabilecekler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir