İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Su Altı Piramitleri

Kısa süre evvel Bahama kıyılarında tasarım olarak Büyük Piramit Gizza’ya benzer iki ayrı yapı keşfedildi. Kısa süre önce internete yüklenmiş bir video, Bahamalar’daki en ünlü ada olan New Providence yakınlarındaki garip sualtı formasyonlarının neye benzediğini göstermektedir.

Google Earth’ten görülen yapılar, Maya’ların ve Azteklerin mimarisine uygun şekilde inşaa edildiklerini gösteriyor. Buda uzun yıllardır iddia edilen ancak bir türlü ispatlanamayan bu medeniyetlerin batıya doğru 1000 Km genişledikleri tezine yeni bir delil oluşturuyor.

Video YouTube’da SecureTeam10 tarafından yayınlandı. Kanala katkıda bulunanların biri olan Scott Waring, anomalileri okyanus tabanını izlerken bulduğunu söylüyor. Waring, “Bu iki piramidi okyanus tabanı üzerinde New Providence Adası yakınlarında buldum, Florida’dan uzakta değil” diyor. “Piramitleri oluşturan çizgiler kolaylıkla ayırdedilebilir ve bana göre, New Providence adasında bir zamanlar Aztekler gibi gelişmiş uygarlıkların yaşadığını kanıtlanıyor.” Videonun yayınlandığı kanalın sahibi Tyler Glockner, “açıkça çok eski piramitler” olduklarını ve geçen süreye rağmen “nispeten iyi durumda olduklarını” ekliyor. Bunun sebebi ise buranın, Karayip yüzey iklimine sahip oluşu. Araştırmacılar, Giza Piramidi gibi mükemmel bir üç yüzlü yapı gibi görünen iki batık piramitin aynı olmadığını, diğer yapının görünüşte örneğin ünlü Mayanın tapınağı, Chichen Itza basamaklı piramitlere benzediğini belirtiyorlar. Kullanıcı yorumlarda ise, bazıları Waring ve Glockner tarafından yapılan açıklamayı tercih ederken, bazıları ise bunun programdan kaynaklı bir hata sonucu göründüğünü düşünüyorlar.

Görüntüleri izleyenlerin kafasına takılan bir başka soruda bu piramitlerin Mısır’daki piramitlerle bir benzerliği olup olmadığıdır. Ancak şimdiye kadar elde edilen veriler ışığında bu sorunun cevabı hayırdır. Açıkçası, yapıların antik Mısır’dan ziyade efsanevi Atlantis kıtasının kalıntılarıyla ilişkilendirmek çok daha mantıklıdır. Bahamalar’ın berrak suları pek çok gizeme ev sahipliği yapmaktadır. Sualtı yapıları, Piramitler, düşmüş uzay gemileri ve pek çok batık şehir hakkında hikayeler halk arasında dilden dile yayılmaktadır. Kimilerine göre Bermuda şeytan üçgeni efsanevi Atlantis kıtasının bulunduğu bölgelerdir. Geçmişten günümüze bölgede pek çok su altı yapısı rapor edilmiştir; Dünyada keşfedilen piramitler, yollar ve diğer anıtlar. Belki de en ünlü keşiflerden biri, Küba kıyılarında keşfedilen su altı yapılarıydı.

15 Yılı aşkın bir süre önce bir grup kâşif, Küba’nın batı kıyısından anormal yapılar buldu. Sonar araştırması, Karayip Denizi’nin altında 650 metre derinlikte karmaşık taş oluşumlar olduğunu gösteriyor. Pek çok girişime rağmen Küba burada kapsamlı bir araştırma yapılmasına sebep belirtmeksizin yıllardır izin vermiyor. National Geographic batık şehir hakkında bir makale yayınladı ve izin alınabildiği taktirde sponsor olma sözü verdi. Atlantis’e ait olduğu iddia edilen yapıları kendiniz kontrol edin, aşağıdaki koordinatları Google Earth’e girin: 24 ° 56 ’26 “N 77 ° 19′ 39” W.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir