İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elon Musk’a göre yapay zeka tehlikeli

Yatırımcı ve girişimci Elon Musk, Twitter hesabından yapay zeka konusunda açıklamalar yaptı. Musk’a göre yapay zeka nükleer bombalardan bile daha tehlikeli olabilir.

yapay_zeka_haber

Tesla Motors ve PayPal’ın kurucu ortaklarından olan girişimci Elon Musk, resmi Twitter hesabından yapay zeka ile ilgili açıklamalar yaptı. Musk’a göre yapay zeka konusunda dikkatli olmalı. Musk, ‘yapay zeka konusunda çok dikkatli olmalıyız. Bu konu nükleer bombalardan daha tehlikeli olma potansiyeli taşıyor’ dedi.
Mesajlarında Bostrom yayınevinin kitaplarından olan Superintelligence ile yazar ve belgesel yapımcısı James Barrat’a gönderme yapan Musk, yapay zekanın tehlikeli olabilme potansiyeline dikkat çekti.
Daha önce de benzer açıklamalar yapan Musk, ABD merkezli televizyon kanalı CNBC’ye verdiği bir röportajda benzer uyarılarda bulunmuştu.
Çalışmalarını Google’da sürdüren futurist Ray Kurzweil ise yapay zekanın önümüzdeki 15 yıl içinde insanlardan daha akıllı olacağını iddia etmiş ve konuyu daha ileri bir boyuta taşıyarak insanların bilgisayarlarla aşk yaşayacağını iddia etmişti.

Kaynak: Twitter

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir