Nisan 19, 2024

Felaketler 21 Ocak’ta başlıyor. Kurtkanı Super Ay

Araştırmacı, 21 Ocak’taki “Kurt Kanı Super Ay” ın yıkıcı bir depreme neden olacağın iddia etti.

Ay’ın karasal sismik faaliyetleri nasıl etkileyebileceği ile ilgili birçok teori var. Bu nedenle, 21 Ocak 2019 tarihli “Kurt Kanı Super Ay’ı” dünyanın en çok beklenen olaylarından biri haline geldi. Ama bu olaya neden tam olarak “Kurt Kanı Super Ay ” deniyor ?

Ne zaman tam bir ay tutulması olsa, Ay Dünya’ya yaklaştığında ve gezegenimiz beyaz küre üzerinde bir gölge oluşturduğunda, onu kırmızımsı bir ışıltı ile görürüz. Ay, Dünya ve Güneş gezegenimizin sadece doğal uydumuz ile en yakın yıldızımız arasına yerleştirildiği şekilde hizalandığında, tam bir ay tutulması meydana gelir. Ve “kurt kanı süperay ” olarak adlandırılan SuperAy olayının gerçekleşeceğinide eklersek, normalde göründüğünden yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak gözükür.

Gösteriyi izlemek isteyenler için, 21 Ocak’ta saat 18: 12’de Kuzey Amerika, Güney Amerika, Batı Avrupa ve Afrika’dan görünecek ve yaklaşık bir saat sürecek. Şimdi, bu ay tutulması Dünyada yıkıcı depremlere neden olabilir mi? Bir teori ya da efsane olsun, ayın, özellikle de kan ayları tutulması, gezegenimiz için, depremler ve volkanik patlamalar ile felaket olduğu söylenir. Bununla birlikte, sahadaki bir uzman “kurt kanının süperay’ı” sırasında ve sonrasında gezegenlerin hizalanması nedeniyle yıkıcı bir deprem olacağı konusunda uyarıyor .

Hoogerbeets’in yeni tahmini

Web portalı Ditrianum’un kurucusu olan popüler araştırmacı Frank Hoogerbeets, insanlığı uyardı. Bu kez gezegenimizin “kurt kanı superay” sırasında “benzeri görülmemiş” bir sismik aktivite oluşturacak, çünkü Dünya, Merkür, Venüs ve Güneş uzaklaşıyor ve güneş sistemimizde yerçekimsel bir dengesizliğe neden oluyor. Sonuç olarak, dünyanın bir yerinde felaket bir deprem olacak. Bununla birlikte, bu garip uzay fenomeni gerçekleştikten sonra tehdit haftalarca devam edecek.

Hoogerbeets , “Dünya, 13. ve Venüs’teki bir hizalamada, 16’ndaki iki hizalamada, daha sismik bir faaliyet olma ihtimali yüksek” diye açıklıyor. Dış gezegenlerin belirli pozisyonları nedeniyle, ortalama olarak daha sismik rahatsızlıklara neden olabilecek üç veya dört günde bir kritik bir ay geometrisine sahibiz. Bu durum birkaç hafta devam edecek. “

superluna sangre lobo yıkıcı deprem – Araştırmacı, 21 Ocak’taki “Kurt Kanı Superay” ının yıkıcı bir depreme neden olacağına oldukça emin.

Bununla birlikte, Hoogerbeets gezegenimizde bir felakete neden olma kabiliyeti bulunan bu depremin nerede olacağını bilmiyor . İngiliz dergisinin Daily Express gazetesine göre , bağımsız araştırmacı, tahminlerinde, gezegenlerin belirli geometrik konumlarına ve belirli bir zaman dilimi için belirlenen verilerin hesaplanması olan Güneş Sistemi Geometri İndeksi’ni (SSGI) kullanıyor. .

Hoogerbeets, “Üç yıllık bir araştırmadan sonra Güneş Sisteminde sismik bir artışa neden olan bazı gezegensel geometrilerin olduğu açıkça ortaya çıktı ” dedi.

Hoogerbeets’in geçen sene Kanlı Ay’da güçlü bir deprem olacağını öngördüğü de belirtilmelidir. Bu yüzden, 557 kişinin öldüğü Bali’nin yakınında, Endonezya’nın Lombok adasının kıyısındaki güçlü bir deprem oldu.

İncil kehanetleri

Ancak Hoogerbeets’in öngörüsünden ayrı olarak, “kurt kanının süperay’ının” kıyametçi bir sinyal olduğuna inananlar da var . İncil peygamberliğindeki uzmanlara göre, bu olağandışı fenomen , önümüzdeki haftalarda bazıları dokuz kadar yüksek bir büyüklükte kaydedilecek bazı depremlere neden olacak. Aslında, depremlerin yaklaşmakta olan kıyametin ve Mesih’in Dünya’ya İkinci gelişinin bir işareti olduğunu gösteren bir çok İncil ayeti var.

İşaya 13:13 “Gökleri sallayacağım ve dünya, ev sahiplerinin Efendisi’nin öfkesinde ve onun gazabının şiddetli olduğu günde yerinden ayrılacak” dedi .

Öyle görünüyor ki, İncil’de, son günlerde ortaya çıkacak olan ve daha çok Büyük Övgü olarak bilinen korkunç olaylarla ilgili uyarılar var gibi görünüyor. İsa Mesih bile kendi müritlerini , bu dünyada Mesih’in İkinci Gelmesinden önce gerçekleşecek olan olayları “Olivet Söylemi” veya “Zeytin Dağı Kehaneti ” nde söylyerek uyardı .

Bilim ne diyor?

bilim adamları her zaman olabileceği gibi “kurtkanı superay” sırasında ve sonrasında da sismik aktivitelerin olabileceği fikrindeler.

Ayrıca, kuvvetli depremlerin ay döngüsü ile korelasyonu olmadığını gösteren çalışmaların bulunduğunu belirttiler. Araştırmacılar, bir ay tutulması sırasında Ay ve Dünya arasındaki çekim değişiminin, tektonik plakaları etkilemek veya magmayı volkanlardan çıkarmak için çok zayıf olduğunu söylüyor.

Ancak 2016’da Nature Geoscience dergisinde yayınlanan bir araştırma, aylar boyunca meydana gelen gelgitlerin büyük ölçekli depremlerle bir miktar ilişkisi olduğu sonucuna varıldığını ancak depremleri tetikleyen başka faktörlerin de olduğunu gösterdi.

Gördüğümüz gibi, bilim adamlarının depremlere ve ay döngülerine neyin yol açtığı konusunda fikir birliği yok. Ancak Frank Hoogerbeets için şüphesiz, “kurt kanı superay’ı” gezegenimizde yıkıcı bir deprem ortaya çıkartacak.

Peki siz “Kurt kanının superay” ının Dünya’da bir felakete neden olacağını düşünüyor musunuz ? Kıyamet işareti mi? Yoksa depremlerle ay döngüleri arasında bir ilişki olmadığını mı düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın