İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İllüminati örgütü hakkında bilgiler

İlluminati örgütü, zengin ve etkili on önemli aileden oluşmaktadır. Bu aileler, örgütün en üstünde yer alan “aydınlanmışlar” olarak kabul edilirler. İlluminati kendisini bir piramidle simgeler. Bu simgesel piramit, ezoterik anlamda Mısır’daki gizemli piramitleri ve onların barındırdığı kadim sırları temsil eder. İlluminati piramidinin en tepesindeki on üç aile, piramidin üst noktalarını temsil eder ve bu grup, birinci blok olarak adlandırılır. Birinci bloğun üzerinde, her şeyi gören bir göz bulunur. Bu göz, Rockfeller ve Rothschild ailelerini temsil eder. Birinci blok sakinleri, her şeyi gören bu göz ile birlikte her şeyi gözetirler ve bu da antik Mısır’daki Horus’u akla getirir.

Örgüt, yapı olarak bir piramide benzer ve bu piramidin ilk bloğu, her şeyi gören on üç süper zengin aileden oluşur. Diğer bloklar ise siyasiler, ordu yöneticileri, para baronları ve otorite yöneticileri gibi çeşitli grupları içerir. Örgütü yöneten on üç aile son derece gizli bir şekilde çalışır, zira böyle tehlikeli bir örgütte gizlilik esastır. Peki, böylesine gizli bir örgüte dair bu kadar bilgi nasıl ortaya çıkmıştır?

Öncelikle, İlluminati örgütünün Kaos Teorisi’nden beslendiğini bilmemiz gerekir. Kaos Teorisi’ne göre, halk korkutulur ve sindirilir, bu sayede pasifize edilmiş halka bir şeyleri dayatmak daha kolay hale gelir. Bugün İlluminati’nin korku imparatorluğu olarak algılanması, Kaos Teorisi’ni ne kadar başarılı bir şekilde uyguladıklarının kanıtıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir