İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oyuncak Annabelle Bebeğin Gerçek Hikayesi

Filmlere konu olan Annabelle bebeğin, Donna isimli bir kadına pejmürde bir bebek hediye edilmesiyle başlayan gerçek ve esrarengiz hikayesi.

Filmlere konu olan Annabelle bebeğin, Donna isimli bir kadına pejmürde bir bebek hediye edilmesiyle başlayan gerçek ve esrarengiz hikayesi.

Annabelle’nin Gerçek Hikayesi

1970 yılında, Donna isimli 28 yaşında bir kadına, annesi tarafından pejmürde bir bebek hediye edildi. Yani hediye edilen bu bebek, daha sonradan sinema filmine çekilen bu olayın film versiyonunda gördüğümüz gibi nadir bulunan porselen bir bebek değildi aslında.

Donna o sıralarda New York’ta bir apartman dairesini Angie isimli bir kız arkadaşıyla paylaşıyordu. Donna ve Angie bebeğin hareket ettiğini birebir hiçbir zaman görmemişlerdi fakat bebeği bıraktıkları odada bıraktıkları şekilde bulamıyorlardı. Bir süre sonra etrafta küçük bir çocuk tarafından yazıldığı izlenimi bırakan “Bize yardım et” notları bulmaya başlamışlardı.
Sonrasında ise bebeğin üzerinde kan lekelerinin oluşmaya başladığını fark edince medyum çağırmaya karar verdiler.

Çağrılan medyum, Annabelle Higgins isimli bir ruhla iletişime geçtiğini iddia etti. Medyumun iddiasına göre; Higgins, genç yaşta o apartmanda ölmüştü. Donna ve Angie Annabelle’nin hikayesini duyunca ona karşı merhamet duydular…

Angie’nin erkek arkadaşı Lou bu olaydan sonra genç kadınların evinde kalmaya geldi. Orada kaldığı gece bebeğin kendisine saldırdığı çok gerçekçi rüyalar gördü. Ancak sabah uyandığında saldırıya uğradığına dair hiçbir iz yoktu. Ertesi gün Lou evde yalnızken Donna’nın odasından bir takım sesler duydu… Odaya girdiğinde bebeğin yerde yatttığı gördü. O sırada göğsünde büyük bir acı hissetti. Gömleği kan olmuştu çünkü göğsünde birden yedi tane yara açılmıştı. Yaralar birkaç gün sonra hiç iz bırakmaksızın iyileşti.

Bu olay üzerine Donna ve Angie bebeği ele geçiren ruhun iyi niyetli olmadığna kanaat getirdiler. Donna, Hegen isimli bir rahiple iletişime geçmeye karar verdi. Hegen, anlatılanları dinledikten sonra hemen şeytan çıkarma alanında uzman bir başka rahip olan Rahip Cooke’a haber verdi… Cooke ise yine kendisi gibi paranormal konularda uzman Ed ve Lorraine Warren’i aradı.

Bebeğe Şeytan Çıkarma Yapıldı

Warren’ler iki kadınla da konuştu. Bebeğin şeytani bir varlık tarafından ele geçirildiği ve bebeğe yaklaşan kişinin de bu ruhtan etkilenebileceği şeklinde bir çıkarım yaptılar. Rahip Cooke bebekten ruhu kovmak için şeytan çıkarma ayini düzenledi. Şeytan çıkarma ayini ruh yakalama gibi bir şey değildi. Daha çok evi yaratıcının sevgisiyle doldurmak ve kutsamak anlamına geliyordu. Bu nedenle Warren’lar kadınların güvenliği için bebeği götürmeye karar verdi…

Bebek şu anda Warren’lerin Monroe’daki müze olarak kullanılan evlerinde duruyor. Warren’ler bebeği eve götürürken birçok kaza atlattılar. Eve götürür götürmez bebeği kutsal suya sokup dolaba kapattılar. Bebek bir camekana kilitlendi. Böylece ziyaretçilerin görebileceği fakat dokunamayacağı bir şekilde sergilenmiş oluyordu. Bebeğin adı o günden itibaren ‘Annabelle’ olarak kaldı. Annabelle’nin olduğu camekanın önünde ‘Uyarı: Kesinlikle açmayın’ yazıyor.

Yıllar boyunca Warren’ların evinde bebekle birebir temasa geçen kişilerin başına bir açıklanamayan olaylar geldi. Örneğin bir keresinde; genç bir rahip, bebeği hor gören bir şekilde eline aldı. Aynı gün o rahip kiliseye dönerken ölümcül bir araba kazasından kıl payı kurtuldu. Başka bir olayda ise bir ziyaretçi bebeğin olduğu camekana bir şeyler fırlattı ve bebekle dalga geçti. Bir saatten daha kısa bir süre sonra motorsikletiyle giderken kontrolünü kaybetti ve ağaca çarparak feci şekilde hayatını kaybetti…

Annabelle Filmi

Annabelle, yönetmenliğini John R. Leonetti, yapımcılığını James Wan’in yaptığı ve senaryosunu Gary Dauberman’in yazdığı 2014 yapımı ABD korku filmidir. Korku Seansı filminin yan ürünü olan film, Ed ve Lorraine Warren tarafından anlatılan Annabelle adlı oyuncak bebeğin hikâyesinden uyarlanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Annabelle Wallis, Ward Horton, ve Alfre Woodard yer alıyor. Film dünya çapında 3 Ekim 2014’te gösterime girmiştir. Filmin galası, 29 Eylül 2014’te Hollywood’daki TCL Çin Tiyatrosu’nda yapıldı.[6] Film, 6.5 milyon dolar bütçeyle 256 milyon dolar hasılat elde etti. Film hakkında daha ayrıntılı bilgiyi wikipedia‘dan alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın