İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tippi Degré’nin İnanılmaz Hikayesi: Vahşi Hayvanlar Arasında Büyüyen Kız

Tippi Degré’nin İnanılmaz Hikayesi: Vahşi Hayvanlar Arasında Büyüyen Kız
Vahşi hayvanlar arasında yetiştirilen Tippi Degré, “gerçek hayat Mowgli” olarak adlandırıldı. Bir otobiyografi yazıp birçok belgeselde yer alan Tippi tüm dünyadaki insanları büyüledi. Çocukluğunun hikayesi ve resimleri gerçekten inanılmaz.

İlk yıllar
Fransız çift Alain Degré ve Sylvie Robert, kızları Tippi Degré Haziran 1990’da dünyaya geldi. Hitchcock’un The Birds filminde oynadığı rolle tanınan ünlü aktris Tippi Hedren’den esinlenerek bebeğin ismini Tippi koydular. Namibya’da doğan Tippi Degré’nin ebeveynleri kızları için normal bir çocukluk istemediklerine karar verdiler. ve Afrika’daki vahşi hayvanlar arasında büyütmeye karar verdiler. Tippi sonraki on yıl boyunca günlerini arkadaş edindiği leoparlarla ve fillerle geçirdi.

Pişmanlık yok
Tippi’nin annesi Sylvie, kızını son derece benzersiz bir şekilde yetiştirme kararından pişman değil. “Bu çocukğun doğada özgür olabilmesi büyüleyiciydi, çok şanslı bir kızdı – tamamen vahşi doğada on yaşına kadar büyüdü. Vahşi doğada hayvanlarla yaşayan sadece üç kişiydik. ”dedi.

Genç Yaşta Güçlü İçgüdüler
The Telegraph’a konuşan Sylvie, Tippi gençken maymunların şişesini çaldırmamanın günlük hayatının bir parçası olduğunu sanıyordu. Sylvie küçük Tippi’nin birçok kez “palmiye ağacından yaprak yiyen bir fili işaret ederek“ anne sessiz ol, onu korkutacağız.dediğini aktardı. bir çok çocuğun bu yaşlarda, vahşi hayvanlarla güçlü içgüdüsel bağı olamazdı. dedi.

Korkusuz
Ailesi, Tippi’nin genç yaşlarda bile korkusuz olduğunu gözlemledi. Kendisini bu muazzam, vahşi hayvanların yaşamlarına entegre etmeyi başardı. “Bu hayvanların arkadaşları olduğuna inanıyordu. Hayal gücünü bu farklı koşullarda yaşamak için kullanıyordu ” dedi. Ve “vahşi hayvanlar” Tippi’nin en iyi arkadaşları oldular.

Hızlı Öğrenen
Annesinin dediği gibi Tippi, bebekliğini şişesinin vahşi bir hayvan tarafından ondan alınıp alınmayacağından endişe ederek geçirdi. Bu gerçekten küçük yaşta ormanda koştuğundan mümkün oldu. Halk’taki bir rapora göre, on aylıkken Tippi zaten ayaktaydı ve dolaşıyordu. O yaşta, çoğu bebek hala dört ayak üzerinde emeklemektedir.

Sürekli
Tippi’nin düzenli olarak yetiştirilmediği ve maruz kaldığı tehlikeler, çoğu çocuğun yaşadıklarından çok daha ciddi olduğu açıktır. Pek çok çocuğun caddeyi geçmeden önce her iki yöne de bakması gerekirken, Tippi’nin vahşi hayvanlar için sürekli olarak tetikte olması gerekiyordu. Gerçekten erken yaşta, hayatta kalma tekniklerini öğrendi. Bu fotoğrafın arkasındaki hikaye çok fazla rapor edilmemiş olabilir, ancak ailesinin (diğer ebeveynler gibi) bıçakla oynamasına izin vermediğine inanıyoruz.

Ebeveynleri zaman zaman ihtiyatlıydı
Tippi bir zamanlar aslan yavrusu Mufasa ile arkadaş oldu ve birlikte çok sayıda fotoğraf çekildi. İlk buluşmalarından bir yıl sonra Tippi ve ailesi, gerçekten büyük bir kediye dönüşen Mufasa’yı ziyaret etti. Aslan Tippi ile oldukça arkadaş canlısıydı ve ona dostça bir ovuşturdu, ama kuyruğu neredeyse onu devirdi. Bu yüzden ailesi içeri girdi ve onu hayvandan uzak tuttu.

Hissetmek
Tippi’nin ebeveynleri, kızları için verdikleri karardan pişman değiller. Sylvie, “Benim için tüm bunları bir çocuğa sunduğunuzu düşünmek inanılmazdı. hoşuma gitti. rahattım çünkü Tippi doğmadan altı yıl önce Kalahari çölündeki Mirketlerle yaşamıştık. Örneğin bir şehirde yaşayan bir çocuğa ne sunabileceğimi düşündüm. Ona kıyasla bu yaşamın Tippi için çok daha harika olduğuna inandım. ”

En İyi Arkadaşı Bir Fil
Tippi yaklaşık 18 aylıkken, Abu adlı fille tanıştı. Sylvie, Tippi’nin filin boyutunu nasıl görmediğini ve korku içinde nasıl koştuğunu anlattı. Sadece gözlerinin içine baktı ve onunla eski arkadaşıymış gibi konuştu. Annesine göre, ilk toplantı inanılmazdı ve ikisinin de yaptığı bağ da öyleydi.

En İyi Arkadaşı Bir Fil
Tippi yaklaşık 18 aylıkken, Abu adlı fille tanıştı. Sylvie, Tippi’nin filin boyutunu nasıl görmediğini ve korku içinde nasıl koştuğunu anlattı. Sadece gözlerinin içine baktı ve onunla eski arkadaşıymış gibi konuştu. Annesine göre, ilk toplantı inanılmazdı ve ikisinin de yaptığı bağ da öyleydi.

Bir Leopar En İyi Arkadaşı
Tippi, Telegraph’a J&B adlı bir leoparla en iyi arkadaşları olduğunu söyledi. Yerel bir çiftçi, annesi bir tuzakta öldüğünden beri leopara bakıyordu. Hayvan Tippi ile vakit geçirirken gerçekten sakin olsa da, katil içgüdülerini asla kaybetmedi ve başka bir çocuğa saldırdı. Tippi durmasını söyledi ve hayvan kaçtı.


Genç yaşlardan beri Tippi’nin bir armağanı olduğu açıktı çünkü diğer birçok insanın yapamayacağı bir seviyede hayvanlarla bağlantı kurabiliyordu. Sylvie, “Tippi’nin hayvanlarla iletişşimde yetenekli olduğunu ve bunun ona bir hediye olduğunu düşünüyor.”. Hayvanlarla iletişim kurmak Tippi’nin armağanı oldu ve birçok farklı hayvanla tanışmasına izin verdi, ebeveynleri yol boyunca inanılmaz fotoğraflar çekti.

Hayvanlarla Arkadaş
Sadece küçük bir kurbağaya dokunma olasılığı bile, küçük kızların çoğunu korkutabilir, ancak hayvanlara, hatta sümüklü olanlara bile arkadaş olan Tippi’yi korkutamaz. Ailesi, büyük bir Afrika Bullfroguyla sarılan kızlarının fotoğrafını çekmeyi başardı

Devekuşu ile Bir An
Uçamayan kuşlar insanları yırtıcı olarak gördüklerinden, devekuşları normalde insanlardan kaçar. Neyse ki Degrés, yerel bir çiftçinin sahip olduğu evcilleştirilmiş bir devekuşu ile karşılaştı. Bu devekuşunun adı Linda’ydı ve Tippi’nin büyük kuşun arkasında rüzgar saçlarından eserken çok rahat göründüğünü görebilirsiniz.

Arkadaşları
Degré ailesi, seyahatleri boyunca birçok kabileden insanla da karşılaştı. Tippi özellikle Kalahari Himba kabilesi ve buşmanlarla dost oldu. Tippi kabileden meyveler ve kökler üzerinde hayatta kalmayı, dillerini konuşmayı ve yay ve ok kullanmayı öğrendi. Annesi, “Kuzey Namibya’nın San Bushmenlerini filme aldığımızda, Tippi’nin günü, çocuklar arasında uyuyana kadar grupla birlikte biz olmadan geçirmesine izin verirdik” dedi.

Yerel Kabile Çocukları Tarafından Kabul Edildi
Başından beri, yerel kabile çocukları Tippi’yi kabul ettiler. Sylvie, “Afrikalı çocuklu bir köye geldiğimizde, iki dakika içinde Tippi palyaço oldu ve insanlar onu çok sevimli buldu.” Tippi, Afrikalı çocukların onu gerçekten kabul ettiğini ve onunla oynamayı sevdiğini, saçlarını özellikle büyüleyici bulduğunu söylüyor. Ne yazık ki, Afrika’dan ayrılıp Avrupa’ya döndüğünde bu tür bir kabul görmediğini söylüyor.

Bazı Kuşları Ziyaret Etmek
Güney Afrika dışındaki Seabird Adaları kıyı kuşları için üreme için gerçekten önemli bir alandır. Bu nedenle, Degrés’in adalara bir yolculuğa çıkması şaşırtıcı olmadı. Ayrıca, Tippi’nin sürü ile bir olması şaşırtıcı olmadı. Uzanmış kollarla, 6 yaşındaki Tippi, çevreyle kesinlikle eşzamanlı olarak görülebilir.

Genç Kızın Cesareti
Tippi’yi gösteren başka bir fotoğrafın hayvanlarla güçlü bir bağlantısı var. Yılanın cildini yukarı kaydırmasına ve öpmesine izin verir. Bir çok genç kız (yetişkinler bile) muhtemelen çığlık atardı, ama Tippi atmadı. Ailesi bu mükemmel resmi çekmeyi başardı, genç kızın cesareti için gerçek bir kanıtı. En yakın arkadaşlarından birinin bir leopar olduğu zaten belirtilmişti. Sadece büyük ve vahşi kedilerle oynamadı, aynı zamanda onlarla uyumayı da sevdi.

Aslan yavruları ile sarılma
Birçok çocuk doldurulmuş bir hayvanla uyuyor, ancak Tippi konsepti farklı bir seviyeye taşıdı. Şekerleme sırasında aslan yavrularıyla sarıldı, çift burada çok huzurlu görünüyor ve yavru Tippi’nin varlığının da açıkça tadını çıkarıyor. Hayvanat bahçeleri normalde ziyaretçilere hayvanlara yiyecek vermemelerini söyler, ancak Tippi’nin durumunda hiçbir kural yoktu. Tippi, tuttuğu kapta neler sunabileceğini bekleyen bir Zebra’yı besliyor.

Hayvanları beslemek
Her zaman olduğu gibi, Tippi ve hayvan sakin bir şekilde bir aradalar. Yemek, ne tür olursa olsun arkadaş edinmek için mükemmel bir yoldur. Şimdiye kadar, Tippi’nin fillere binmesini görmek sürpriz olmadı. Onu burada aslında genç kızın gövdesiyle kucaklayan hayvanla bağını görebilirsiniz. Bu, birinin diğerine ne kadar güven, sevgi ve saygı duyduğunu gösterir. Yine, Tippi şu anda kesinlikle sakin ve rahat görünüyor. Yerel fil sürüsü Tippi’yi tamamen kabul etti. Daha önce görüldüğü gibi, hayvanlar küçük kıza bir asansör vermekten mutluluk duyuyordu ve şimdi sürünün serinleme süresinde onu karşıladığını görüyoruz.

Fil ile sarılma
Tippi heyecanla yerel gölette su sıçratıyor, ancak fil sakin kalıyor. Bu, fillerin ona nasıl güvendiğini gösterir. Tippi’nin yaşam tarzı çok sıra dışıydı – sahip olduğu evden kıyafetlerine ve arkadaşlarına kadar. Birçok genç kız elbise giyiyor, ama o bel kıyafetleri ve hayvan derileri giyiyordu. Birçok genç kızın cüzdanları var, ancak o yerel ağaçlardan yapılmış bir bavul taşıdı. Birçok genç kız doldurulmuş bir hayvanla uyurken, ama Tippi canlı hayvanlarla yattı.

Yerel Gölette serinleme
Yerel kabilelerin çocukları dışında Tippi’nin oyun arkadaşları maymunlar da dahil olmak üzere hayvanlardı. Hayvanlar aleminin en zeki hayvanlarından biri olduğu bilinen maymunlar, günümüz insanlarıyla pek çok benzerliğe sahiptir. Burada Tippi ve hayvan arasındaki bağı ve derin anlayışı görebilirsiniz. Birbirlerini dikkatlice inceliyormuş gibi elini nazikçe okşar.Tippi ilk yıllarında evde eğitim gördü. Ailesi sadece bilgilerini değil, vahşi çevreyi kızlarına bilmesi gereken her şeyi öğretirken de kullandı. Ailesi, hayvanların davranışlarını farklı derslere dahil etmiş olmalılar. örneğin Kaplumbağalar bize hedeflerinize ulaşmak için sabır ve kararlılık gibi harika dersler verebilirler.

Alışılmadık Yaşam Tarzı
Tippi bir devlet okulunu denedikten sonra, ailesi daha sonra onun için en iyi seçimin aslında evde eğitim olduğunu fark etti. Afrika fili, 8.2-13 feet’e kadar büyüyen ve 2.5-7 ton ağırlığındaki en büyük kara hayvanları arasındadır. Bu hayvanlar da 70 yaşın üzerinde yaşayabilirler. Normalde filler sürülerde seyahat eder ve Tippi elbette sürünün bir parçasıydı. Tippi zaten fillerden bir asansör alıyordu ve hatta onlarla banyo yapıyor, ama burada bir sevgi bağlantısı görebiliyoruz. Hiç şüphe yok ki Tippi’nin çocukluğunun harika fotoğrafları var.

Kaplumbağalardan Öğrenme
Filler, aslanlar, maymunlar, kaplumbağalar ve timsahlar gibi farklı vahşi hayvanlarla harika resimleri var. Bu çoğunlukla kızlarını vahşi doğada yetiştirmenin harika bir fikir olduğunu öngören ebeveynlerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, yaban hayatı belgeselleri oluşturdukları için harika fotoğraflar çekiyorlar. Bu resim, mükemmel zamanda ne kadar iyi çekim yapabildiklerinin gerçek bir kanıtıdır. Birçok sirk ve diğer eğlence gözlüklerinin hayvanlara kötü davrandığı ve hayvanları izleyicileri eğlendirmeye ve bazen gerçekten zorlu koşullar altında dublör yapmaya zorlamak için ateş altına girdi.

Mükemmel Zamanlanmış Fotoğraflar
Tippi, kendisini dinlemelerini sağlamak için hayvana zarar vermek veya cezalandırmak zorunda değildi. Fillere rahatça bindi ve bir turistik cazibe yerine bir arkadaşla bağ kurmak için bir etkinlikti. Tippi, büyük veya küçük, sevimli veya çirkin tüm hayvanları sevdi. Şimdiye kadar ikna olmadıysanız bu fotoğraf kesinlikle fikrinizi değiştirecek. Bu yakın çekim resim iğrenç bir sürüngen smooching ile Tippi’yi gösteriyor. Birçok ebeveyn muhtemelen ısırılma korkusuyla çocuklarını çekerdi. Ancak Tippi’nin ebeveynleri Alain ve Sylvie, kızlarının durumu kontrol altında tuttuğunu biliyorlardı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın