Nisan 19, 2024

Putin ölümsüzmü?

Rus lider Vladimir Putin popülerliğiyle ister istemez her alanda üzerine odaklanılan bir isim. Rusya’da özellikle sosyal medya kullanıcıları şimdilerde Viladimir Putin’in benzerlik taşıdığı fotoğraf ve tablolara odaklanmış durumda. Öyle ki Putin’in vampir olduğunu iddia eden de var, reenkarnasyon geçirip tekrar tekrar dünyaya geldiğine inanan da…

Vilamir Putin’in geçtiğimiz günlerde bazı tablolardaki kişilerin yüzlerine doğrudan benzediği dikkat çekmişti. Hatta bunlar arasında 19. yüzyılda yaşamış Yunan General Valtinos’a olan benzerliği hayretler uyandırmıştı. Valtinos’un bıyıkları olmasa resmen Putin’in ta kendisi gibi duruyordu.


Ancak son olarak ortaya çıkan bazı eski fotoğraflar Putin’in iyiden iyiye ya ölümsüz ya da reenkarnasyona uğramış olabileceği yönünde izlenimler yaratmıyor değil. 1920’li yıllarda çekildiği belirtilen bir fotoğrafta görülen askerin, Putin’le olan benzerliği Rusya’da sosyal medyada yeni bir tartışma başlattı.


Komplo teorisyenlerine göre resimlere bakılırsa “Putin ölümsüz olabilir.” Her ne kadar bu teoriler gerçeklikten oldukça uzak olsa da, resimlerdeki kişilerin Putin’e benzemesi oldukça dikkat çekici. Ayrıca 1941 yılında çekildiği belirtilen bir başka fotoğrafta görülen Rus askeri de aynı şekilde Vladimir Putin’e çok benziyor. Sosyal medyada bu iki fotoğraf ve Putin’in 2015 yılında çekilmiş bir fotoğrafının yan yana olduğu resimler dolaşıyor.


Sosyal medya kullanıcıları eski tablo ve fotoğrafları inceleme altına alıp “Putin Avı”na çıkarken, konu hakkında uzlaşılan genel yorum; Putin’in tipik bir Slav yüzüne sahip olduğu için Balkanlarda ve ya Kuzey Avrupa’da yaşayan, yaşamış herkese benzeyebilme ihtimali son derece yüksek!

Bir Cevap Yazın