Nisan 19, 2024
Kanlı Kontes Elizabeth Bathory Kan Banyosunda Irkilata.net

Kanlı Kontes : Elizabeth Bathory

Nam-ı diğer kanlı kontes:elizabeth bathory.Macaristan’ın zengin ve köklü ailelerinden birinde doğan kontes 25 yıllık evliliğinden sonra kocasının bir av kazasında ölmesiyle dul kalır.Kontes yaşlandıkça ve güzelliğini kaybettikçe bunalıma girmeye başlar.Bir gün saçını tararken canını yakan hizmetçisine tokat atan Bathory, eline onun kanının bulaştığını görmüş ve bu kanla hizmetçinin güzelliğini aldığını düşünmüş.

Kanlı Kontes Elizabeth Bathory Irkilata.net
Kanlı Kontes Elizabeth Bathory Irkilata.net

Ardından uşağını çağırarak kızın atar damarlarını kestirmiş ve tüm kanı küvetine doldurmuş. Bu kan ile banyo yapan şizofren Elizabeth, artık gençliğin ve güzelliğin sırrını bulduğuna inanır.Büyücülüğe de merakı olan Elizabeth için böylelikle kan akıtma devri başlamış. Hizmetkarlarının ona getirdiği pek çok kızın kanıyla banyo yapan Kontes, aynı zamanda Dorotha Szentes isimli bir büyücüden de yardım alıyormuş. Darko olarak da ifade edilen büyücü, Kontes’in istekleri için çalışıyor, ona güzel kızlar getirmeye başlar. Aynı zamanda çocuk sahibi olan acımasız kadın, yıllar geçtikçe onlardan sıkılmış ve çocuklarını evlatlıktan reddetmiş.

Kanlı Kontes Elizabeth Bathory Kan Banyosunda Irkilata.net

Farklı farklı işkence yöntemleri kullanan Bathory, bazı genç kızları ateşe vererek onların yanmalarını seyrediyor, bazılarınınsa ağızlarını dikiyormuş. Kendini iyi hissettiği günlerdeyse, kurbanlarını çırılçıplak soydurarak erkek misafirlerine takdim edermiş.

elizabeth-bathory-Irkilata.net
elizabeth-bathory-Irkilata.net

Yaşağıdı kale altında 600 civarında bakire kızı baş aşağı asarak kafalarını kesip kanlarıyla banyo yaptığı söylenen Kontes, kaleye giden kızların geri dönmemesi ve ormanda bulunan cesetler ile dikkat çekmeye başlamış. Söylentilerin Macaristan imparatoruna kadar ulaşması sonucunda Elizabeth’in kuzeni olan Kont Cuyorgy Thurzo, kaleye gönderilmiş. Yanında askerlerle kaleyi basan Thurzo, kalenin altında 50 ölü kızın cesedi ile karşılaşmış.

Elizabeth-Bathory-seri-katil-Irkilata.net
Elizabeth-Bathory-seri-katil-Irkilata.net

Bunun üzerine devrin macar kralı layoş kadının şatosundaki bir odanın kapısını ördürerek onu buraya hapseder.Kapının altında sadece bir kap yemeğin girebileceği bir delik odanın içinde de bir banyo-tuvalet vardır.Bu odada 5 yıl daha yaşamaya devam eden bathory korkunç çığlıklar arasında can verir.Öldükten sonra da odasına girilmemiş cesedi gömülmemiş,kokmaya bırakılmıştır.Kontesin hayatını anlatan 2009 yapımı kanlı kontes bathory filminde kendisini ödüllü ünlü fransız oyuncu julie delpy oynamıştır

Bir Cevap Yazın