İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tüm dünyayı etkileyen ve binlerce insanın ölümüne sebep olan salgın hastalıklar laboratuvar ortamında üretiliyor olabilir mi?

Tüm dünyayı etkileyen ve binlerce insanın ölümüne sebep olan salgın hastalıklar laboratuvar ortamında üretiliyor olabilir mi? Bu konudaki komplo teorileri oldukça fazla. Bizi gerçekten öldürmek isteyen güçler var mı? Varsa bu güçler kim? Birkaç komplo teorisi inceleyerek bu soruların yanıtını arayalım.

1-) Zika Virüsü

Zika Virüsü ( Salgın Hastalıklar )
Zika Virüsü ( Salgın Hastalıklar )

Zika virüsünün ortaya çıkışıyla ilgili komplo teorileri bir İngiliz biyoteknoloji şirketini suçluyor. İddiaya göre şirket zika virüsünü laboratuvar ortamında geliştirdi. Şirketin 2012 yılında Brezilya’da faaliyete başlamasının ardından zika virüsü yayılmaya ve salgın bir hastalık haline gelmeye başladı.

Zika virüsü sivrisinekler tarafından taşınıyor ve insana bulaştığında korkutucu sonuçlara neden oluyor. Salgının son dönemde gelişerek, büyük ekonomileri tehdit etmeye başlayan Güney Amerika ülkelerinde yaygın olması da ekonomik savaşın farklı boyutlara taşındığını düşündürüyor.

Tüm bu komplo teorilerine rağmen bu salgında İngiliz şirketinin alakası olmadığı da söyleniyor. Şirket 2002 yılında kurulmuş, ilk zika teşhisi ise 1947 yılında konulmuş. Bu durum her ne kadar şirketi aklamak için söylense de hastalığın salgın halini almasının şirketin kuruluşundan sonra olduğunu da unutmamak gerekir.

2-) Lejyoner Hastalığı

1976 yılında ABD’nin Pensilvanya Eyaletindeki Bellevue-Stratford Hotel’de bir davet gerçekleşti. Bu davete ülkenin tanınmış kişileri ve bürokratlar katıldı. Davetin ardından neredeyse tüm katılımcılar öksürük, ateş ve ağrı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Yapılan tetkiklerde benzer bir hastalığa rastlanamadı. Sanki bu hastalık o davete özel üretilmişti ve ne öncesinde ne de sonrasında bir daha görülmedi. Sebebi bulunamayan bu hastalığa davete katılan seçkinlerden dolayı lejyoner hastalığı adı verildi.

Acaba hangi güç tüm seçkinleri ortadan kaldırmak istemiş olabilir? Ne yazık ki bu konudaki komplo teorileri hiçbir zaman doğrulanamadı ve kesin bir sonuca da ulaşılamadı.

3-) Büyük Veba Salgını

Veba ( Komplo Teorileri )
Veba ( Komplo Teorileri )
  1. yüzyılda Avrupa’da büyük bir veba salgını görülmüştür. Bu salgın öylesine büyüktü ki neredeyse Avrupa nüfusunu tamamen ortadan kaldıracaktı. O dönemde toplam 25 milyon insanın öldüğü düşünülmektedir. Veba 14. yüzyılda öylesine güçlenmişti ki bu durum hastalığın sonunu da getiren adım oldu. Virüs insanları çok hızlı bir şekilde öldürmeye başladı. Hastalar kimseyle temas etmeden ölüyordu. Ancak bu sayede veba salgını kendi kendini ortadan kaldırdı.

İşin ilginç yanı dönemin Hristiyanları hastalığı Yahudilerin çıkardığını düşünmektedir. Tüm Hristiyanları ortadan kaldırmak için bu yolu seçtiklerine inanılıyordu. Bu inanış 14. yüzyılda Yahudilerin öldürülmesine ve işkence görmesine neden oldu. Yahudiler veba salgınını başlatmış mıdır bilinmez ama bu komplo teorisi günümüzde bile dile getirilmektedir. (1)

4-) AIDS

AIDS- HIV (Salgın Hastalıklar)
AIDS- HIV (Salgın Hastalıklar)

AIDS günümüzün en tehlikeli hastalıklarından biridir. Henüz yüz yılını bile doldurmayan bu hastalık milyonlarca insanın ölümüne sebep olmuştur. Bilim adamları hastalığın 1930’lu yıllarda maymunlardan insanlara geçtiğini belirtmektedir.

Komplo teorisyenleri ise AIDS hastalığının kasıtlı olarak oluşturulduğunu ve bunun arkasında da CIA’in olduğunu söylemektedir. Hastalık siyahileri ve eşcinselleri ortadan kaldırmak için oluşturulmuş olsa da kontrolden çıkarak tüm insanlığı etkilemiştir.

Komplo teorileri arasında yaygın olan bu inanış CIA’in virüsler ve bakteriler üzerinde yaptırdığı deneylere bağlanmaktadır. Günümüz dünyasında birçok devletin salgın hastalıkları bir silah gibi kullanabileceği de bilinmektedir.

5-) SARS Hastalığı

Dünya çapında bir salgın hastalık haline gelen SARS, genel olarak insanları öldürmüyordu. Bulaştığı kişilerde akut solunum sendromlarına yol açıyor ve insanları zor bir döneme sokuyordu. Hastalığın biyosilah olduğu ve farklı ülkeler tarafından kullanıldığı birçok kez dile getirildi. Virüs insanları öldürmese de bir nevi etkisiz hale getiriyor ve bu süreçte verimli olmalarını engelliyordu.

Bu hastalığın oluşumunda birçok ülke birbirini sorumlu tuttu. Ruslar ve Çinliler hastalığı ABD’nin oluşturduğunu söylerken, Tayvan hastalığın Çin tarafından kullanıldığını iddia etmişti.

SARS hastalığı ilk kez 2003 yılında Çin’de görülmeye başlandı.

6-) Çiçek Hastalığı

Çiçek hastalığı günümüzde görülmese de bir dönem çok büyük bir tehdit arz ediyordu. Özellikle Amerikan bağımsızlık savaşında birçok Amerikalının ölümüne neden oldu.

Hastalığın İngilizler tarafından bulaştırıldığı ve savaşta silah olarak kullanıldığı anlaşıldı. Salgın hastalık durdurulana kadar yüzbinlerce insan yaşamını yitirmişti.

7-) Kanser

Çağımızın en çok ölüme neden olan hastalıklarından birisi de kanserdir. Tedavisinin oldukça zorlu bir süreci kapsaması ve ilaçlarının da çok pahalı olması birçok komplo teorisinin ortaya atılmasına neden olmuştur.

Komplo teorilerine göre kanserin kesin tedavisi bulunmuş olsa da ilaç şirketlerinin yaşayacağı kayıplar nedeniyle uygulanmamaktadır. Uluslararası ilaç firmaları tedavinin ortaya çıkarılmasını engellemek için her şeyi denemektedir. Aslında sahip oldukları sermaye de bu konudaki ön büyük silahları.

Komplo teorileri arasında oldukça yaygın olan bu görüş gerçeklik payına da sahip. Birçok ülkenin ve bilim adamlarının zaman zaman kanser tedavisinin bulunduğunu açıklamasına denk gelmiş olmalısınız. Fakat bunların hepsi sonuçsuz kaldı ve devamı getirilemedi.

Sizce de bu işte bir iş yokmu?

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir