İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bulgaristan’da panik: Ufo istilasımı?

X Files dizisi geçtiğimiz günlerde uzun bir aradan sonra yeni bir seri ile diziler dünyasına dönüş yaptı. Herkes yeni sezonda neler olacağını düşünürken, Bulgaristan’da gözlemlenen son derece belirgin bir UFO görüntüsü herkesin aklını karıştırdı.

Yer Bulgaristan, Nova Zagora adı verilen bir bölgede uçuş yapan sıradan askeri uçaklar beklenmedik bir ziyaretçiyle karşılaştı. Beklenmedik manevralarla uçakları takip etmeye başlayan uçan daireleri fark edenler hemen olayı fotoğraflamaya başladı. Gaz, Zagortci ve Han Asparuhovo gibi üç farklı köyden görgü tanıklarının şahit olduğu olayla ilgili henüz Bulgaristan resmi makamları bir açıklama yapmadı. Ancak Bulgar ordusundaki bazı yetkililerin pilotların bu cisimlerle ilgili bir rapor verdiklerini doğruladığı dedikodusu hızlı bir şekilde yayıldı.


İşin ilginç tarafı UFO’lar hakkında yayın yapan pek çok internet sitesi ve yayın organları, bu görüntülerin yeni sezonu başlayan X Files’ın reklamı için ortaya atılan viral görüntüler olduğunu öne sürdü. UFO’lar hakkında bir dizinin yeniden başlamasına yakın, bu kadar net bir UFO gözleminin yapılması, komplo teorisyenlerine bile inandırıcı gelmemişti. Ancak, fotoğraf incelendiğinde görüntünün %100 orijinal olduğu anlaşıldı!


Fakat bazı uzmanlar fotoğrafın gerçek olmasının bu cismi UFO yapmayacağını savunuyor. Kamera önünden hızla geçen bir kuş ya da böcek de böyle bir görüntüye sebep olabilir düşüncesi sıklıkla öne sürülen bir iddia. Ancak olaya şahit olan Bulgar köylüleri sosyal medyada “Bizimle dalga geçmesinler, biz ne gördüğümüzü biliyoruz.” diyerek bu iddiaya sert karşılık verdiler. Bir anlamda UFO gören masum köylü isyan etti desek yeridir. Şimdilik cismin ne olduğu tam olarak açıklanabilmiş değil. Şimdilik ne olduğunu kimse anlayabilmiş değil, UFO’lar eğer gerçekten söz konusu bölgeyi ziyaret etmişlerse eski tip Bulgar savaş uçaklarını mı izledikleri yoksa, gözlemin yapıldığı bölgeyle mi ilgilendikleri belirsiz…

https://www.youtube.com/watch?v=Vn887TH5AUA

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir