Mart 5, 2024

Pes!.. Kaçakçılığın boylesi.

Cesaret insana neler yaptırabilir? Yüksekten atlamak, vahşi doğa ile yüzleşmek, imkansızı denemek… Bazen cesaret insanın başına bela olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’a likör sokmak isteyen bir adam, cesaretiyle büyük alkış alsa da ceza almaktan kurtulamadı. Görüntüler ise sosyal medyayı salladı.

Bahreyn’den, Suudi Arabistan’a sınırdan geçmeye kalkan bir adam kendisine yapılan üst kontrolünde yetkilileri şok etti. Alkollü içkilerin satışı ve ülkeye sokulması karşısındaki sert tutumu malum olan Suudi arabistana çoğunluğu likör olan 14 şişe alkol sokmaya çalışan adam, cesaretiyle şaşırttı. Geleneksel bir Arap giysisi olan kandura giyen adam, bütün bedenini kapatan elbisenin kendisini koruyacağına inanmış ve iç çamaşırına doldurduğu içki şişelerinin bulunamayacağını düşünmüştü. Baldırlarına da ekstradan şişeler saran ve bir anlamda ayaklı TEKEL bayiine dönüşen adamın planları Havaalanı sınır kapısında suya düştü.

Sevgilinizle el ele yürümeniz gereken 10 sokak
Yetkililerin şüphelenip üst araması yaptığı adamın üstünden çıkanları fotoğraflayan Havaalanı yetkilileri, fotoğrafları Twitter üzerinden paylaşarak, benzer şeyleri denemek isteyenlere de gözdağı verince olay bir anda sosyal medya fenomeni haline geldi. Pek çok sosyal medya kullanıcısı, akıbeti bilinmeyen adama destek mesajları attı.

Bir Cevap Yazın