Mayıs 19, 2024

Efsane : İtfaiyeciler Yakışıklımı Olurlar?

Dünya sineması ve popüler kültürle birlikte özellikle ABD’de yer etmiş olan “Seksi ve yakışıklı İtfaiyeci” miti meğerse bir hayal ürünüymüş! İşin ilginci bu iddiayı savunmamızın sebebi, bu konuda bilimsel bir araştırma yapılmış olması! Kadınlar bu haber eğer hayallerinizi yıkacaksa, şimdiden okumaktan vazgeçebilirsiniz…

Muhtemelen bu haberden sonra yurdum İtfaiyecileri büyük bir ayaklanma ile bu satırların hesabını sormak için yola çıkabilir. Bu sebeple böyle bir karşılaşmadan kaçınmak amacıyla söz konusu haberin sadece ABD’li itfaiyecileri bağlayan veriler sunduğunu belirtmiş olalım. Özellikle ABD’li kadınların en büyük fantezisi olarak bilinen seksi ve yakışıklı itfaiyeci miti, oldukça bilinen bir popüler kültür öğesi. Peki gerçekten öyle bir itfaiyeci var mı?

 

Profesör Henry Brubaker, seksi bir itfaiyeciyle tanışmak ümidiyle kendi evini yakan bir kadının haberlere konu olmasından sonra bu konuyu incelemeye karar vermiş. Durum aslında ABD’de bir hayli mühim noktada. Pek çok kadın bekarlığa veda partisinde itfaiyeci kılığındaki erkek striptizcilerle eğleniyor. Hatta itfaiye istasyonu ya da aracı kiralayıp bu partileri düzenleyenler bile var. Brubaker, kadınların bu en ilginç fantezisinin peşine düştü ve ilginç sonuçlar elde etti.

   

Pek çok itfaiye istasyonunu ziyaret eden Brubaker, bir tane bile seksi itfaiyeciye rastlayamadı. Hatta rastladığı itfaiyecilerden çoğu itfaiyeciden başka herşeye benziyordu. Konuyla ilgili araştırmaya yardımcı olan itfaiyeci Wayne Hayes şu yorumda bulundu: “Benim işim yangın söndürmek, üstüne krema sıkılıp yalanası bir adam ya da seks objesi değilim. Sizin hayal ettiğiniz tipteki çocuklar bazen geliyor, en fazla altı ay çalışıp gidiyorlar. Bazıları porno yıldızı oldu, bazılarını striptizci kulübünde görüyoruz. Kadınların hayallerini yıkmak istemem ama gerçek bu.”

Brubaker araştırmaları sırasında tanıştığı pek çok itfaiyeciyi fotoğraflamış. Ortaya çıkan sonuç iddiasını destekler nitelikte. Brubaker, kadınların bir kamyon şoförü fantezisi yok ama emin olun kamyon şoförleri çok daha seksi yorumunda bulunuyor. Anlayacağınız hayaller belki itfaiyeci ama gerçekler ancak Tulumbacı Naci!

Bir Cevap Yazın