İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BMW: Dizel Aracınız Yasaklanırsa, Farklı Bir Modelle değiştirebilirsiniz.

Alman programı, emisyon kısıtlamalarının sıkılaştırılmasına karşı gönül rahatlığı ile araç almanızı sağlamayı amaçlamaktadır.

Almanya’da yeni otomobil alacak olanlar otomobillerinin birkaç yıl içinde yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunda endişe duyuyorlar acaba aracım kısa bir süre sonra hurdaya gidecek. Alman mahkemelerinin Euro 5 emisyon seviyesi ve altında bulunan dizel araçlara veya Euro 2 standardı ve altında benzinli arabaların şehirlere girmesini yasaklayan kararından sonra araç alacak bütün almanlar bu hisler içindeler. (2014’te kabul edilen mevcut standart Euro 6’dır.) Yakında yasaklanabilecek araçlardan bazıları sadece üç yaşında.

Böyle bir durumda genel olarak büyük para harcayıp yeni araba almak gerçekten zor. Otomobil endüstrisi bir bütün olarak, hile ihlallerinde ki yanlışlıklarını düzeltmeyi başardığını iddia ediyor (Volkswagen, tabii ki, en meşhur fail)

BMW Şüpheye düşen müşterilerine eşsiz bir garanti sunuyor: Araçları aniden giriş kısıtlamaları altında kalması halinde – haftada bir gün bile yeterli – evlerinin ya da işyerlerinin 100 km yarıçapında bulunan bir BMW bayisinden, başka bir BMW modelini anında takas edecek.


Bu belirsizlik devam ettiği sürece yatıştırıcı bir garanti. BMW’nin Almanya pazarlama sorumlusu Peter van Binsbergen, “Dizel motor, günümüzde otomobillerde sunulan en verimli güç aktarma sistemlerinden biri ve çok kademeli egzoz muamelesi sayesinde de çok temiz” dedi. Müşterilerin dizel kararlarında güven duyması gerektiğini sözlerine ekledi. Dizel, hala Avrupa’da ve küresel çapta bir uçuruma yuvarlanırken, bu garanti bu kaderi daha geciktirebilir gibi duruyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir