Nisan 19, 2024

Ego tuzakları

*Eğer bisiklet kullanmanın, çalışmanın veya toplu ulaşım kullanmanın daha spiritüel olduğunu düşünüyor ve sonra araba kullananları yargılıyorsanız bir ego tuzağındasınız demektir.
*Size iyi gelmediği için TV seyretmeyi bırakıyor ve ardından TV seyredenleri yargılıyorsanız bir ego tuzağındasınız demektir.

*Dedikodudan, tabletlerden veya haber dergilerinden uzak durmak daha spiritüel diye düşünüyor ve bunları okuyan insanları yargılıyorsanız bir ego tuzağındasınız demektir.
*Klasik müzik dinlemenin veya rahatlatıcı doğa sesleri dinlemenin daha spiritüel olduğunu düşünüyor ve sonra kendinizi popüler müzik dinleyenleri eleştirirken buluyorsanız bir ego tuzağındasınız demektir.
*Yoga yapmanın, vegan olmanın, organik ürünler veya kristaller almanın, meditasyon yapmanın, meditasyon yapmanın, hippie pazarından veya ucuzluk marketlerinden alışveriş yapmanın , aşramlara gitmenin ve aydınlatıcı spiritüel kitaplar okumanın daha spiritüel olduğunu düşünüyor ve sonra bütün bunları yapmayanları yargılıyorsanız bir ego tuzağı içindesiniz demektir.
Üstün olma isteğine karşı her zaman uyanık olunmalıdır. Kendini beğenmiş bir üstünlük duygusu ego tuzağında olduğunuzun en büyük göstergesidir. Ego gizlice arka kapıdan sızmaya bayılır. Yogaya başlamak olumlu bir fikir olabilir, ama sonra onu kendinden başkalarından üstün görmek için eğip bükmek sizin kendini beğenmiş spiritüelliğinizi takip etmeyenlere tepeden bakmayı getirir. Üstünlük, yargılama ve kınama… Bunlar ego tuzaklarıdır.
Indigo and Crystal Children & Adults

Bir Cevap Yazın