Mayıs 19, 2024

İdamdan Kurtulan Adam

1915 Meksika Devrimi idam mangası tarafından idam cezasına çarptırılan Wenseslao Moguel, dokuz kez vurulmasına rağmen hayatta kalmayı başardı. Ölümü garantilemek için bir subay tarafından kafasına ateş edildi. Hayatta kalma hikayesi inanılmaz..

“Pancho” Villa, Meksika Devrimi’nin en ünlü liderlerinden biriydi. 1915’te Anayasa yanlılarının yenilgisinden sonra, Kuzey isyancıları bölgesel fiili ordular tarafından sert bir şekilde cezalandırıldılar. Savaşın talihsiz kayıplarından biri de Wenseslao Moguel idi. Bir hain olarak damgalanmış Wenseslao idam mangası tarafından idam edilmeye mahkum edildi.

Meksika devrimi sırasında, idam mangası tercih edildi. Ekip aynı anda silahlarını ateşleyecek dokuz askerden oluşuyordu. Onuncu nişancı, bir subay, tutuklunun hayati organlarından birini hedeflemekti ve Grace’i öldürme atışı.

Bugün wenseslao’nun şanslı günüydü. 18 Mart 1915. Federaller yerlerini aldılar ve ateş ettiler.hatta onuncu bile. Öldüğünü varsayarsak, iş bitmiştir, ya da öyle düşündüler. Wenseslao hayatta kaldı! Istırap verici acı içinde olmasına rağmen, cellatlarının gitmesini bekledi ve mucizevi bir şekilde, güvenliği sağlamak bulunduğu yerden ayrıldı.

Korkunç şekilde değiştirmiş olmasına rağmen, Wenseslao Moguel yaşamaya devam etti.

Bir Cevap Yazın