İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük kızın kulağından karınca yuvası çıktı!

Tıp şu güne kadar pek çok garip vaka ile sizi şaşırtmış olabilir. Ancak böylesini daha önce görmediğinizden emin olabilirsiniz. Kulak ve burun gibi organların içerisinde herhangi bir böceğin yuva yapması gibi korkularınız varsa şimdiden bu haberi okumaktan vazgeçebilirsiniz…

Hindistan’ın Gucerat eyaleti, dünyanın daha önce görmediği türde bir ameliyata şahit oldu. Başındaki ağrılardan şikayet ederek doktora giden küçük bir kızın yapılan kontrollerde kulağına yuva yapmış bir karınca kolonisi olduğu tespit edildi. MR ve röntgen görüntülerinde tamamen normal gözüken kızın kafasının içerisinde yaklaşık olarak 1000 tane karıncanın cirit attığı anlaşılınca acilen ameliyata alındı. Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Jawahar Talsania yaşananları şöyle anlattı; “İnanılmaz bir acı çekiyordu. Karıncalar kafasının içinden onu ısırıyor ve kulak zarı gibi narin organlarını parçalıyordu. Operasyonu yaparken tam anlamıyla bir kabus yaşadık. Dünya Tıp tarihinde böyle bir vaka yok. 1000 tane karınca çıkarttığımızı saydık. Olay hala kabuslarıma giriyor, psikolojik tedavi görüyorum. Kızın yaşadığı travmayı düşünemiyorum bile. Karıncaların bazıları ameliyat başladıktan sonra kaçmak için kızın burnundan çıktı.”


Olayı yaşayan kızın adı ve yaşı açıklanmazken operasyonun tamamı sosyal medyaya düşen videolarla yayınlandı. Görüntülerin büyük bölümü mide bulandırıcı olduğu için çok kısa kesitleri paylaşmayı uygun gördük. Olay şu sıralarda sosyal medyada büyük yankı uyandırıyor… Kulak burun boğaz uzmanlarının yorumlarına göre kızın yaşadığı acıyı tarif etmek imkansız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın