İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Portekizli Seri Katilinin Kafası Kavanoza Nasıl Girdi?

İdamından 177 yıl sonra, seri katil Diogo Alves hala soğuk bakışlarını gören yoldan geçenleri korkutuyor. Mükemmel korunmuş kafası, Lizbon Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde cam kavanozda saklanıyor.

1810’da Galiçya’da doğan Alves, başkentte zengin vatandaşların evlerinde hizmetçiydi. 26 yaşındayken, sadece şehre su taşımayan dev bir su yolu, aynı zamanda çiftçiler ve tüccarlar için bir köprü ve yol görevi de gören devasa bir su yolu olan Serbest Sular Kemeri boyunca evlerde çalışmaya başladı. Alves’in cinayet dizisine başladığı yer burası.

Águas Livres Su Kemeri

Alves, mallarını sattığı parayla dönen insanlar için köprünün üzerinde beklerdi. Kurbanlarını soyduktan sonra, onları 213 metrelik yüksekliğindeki su kemerinden iterdi. İlk başta, polis sadece bir dizi intihar olduğunu düşündü, ancak yerel halk çok geçmeden bir su kemeri katilini fısıldıyordu. Önümüzdeki üç yıl boyunca, Alves 70 insanı öldürdü ve polis de köprüyü kapattı. Alves işe aldığı zengin insanları öldürmek ve soymak için bir çete kurdu ama sonunda yakalandı.

Su Kemeri Katili asılarak infaz edildi, ancak hikayesi orada bitmedi. Şu anda, birçok insanın zihnin çalışmaları hakkında bilimsel olarak öğrenilebilecekleri hakkındaki merakını arttırdı. Birçoğu, Alves’in kötülüklerini izleyerek kötülüğün neyi yaptığını açıklayabileceğini düşünüyordu – bir kişinin kafasındaki çarpmalarla ilgili bir çalışma. Alves öldükten sonra, doktorlar kafasını kesip onu çalışma için sakladılar.

Her ne kadar kötülüğün sırrı, Diogo Alves’in korunmuş kafasında keşfedilmemiş olsa da, bu örnek Üniversitede bir merak olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir