Şubat 26, 2024

Tuvalette kırmızı lahana doğramak!

Sosyal medyada paylaşılan görseller genelde belli bir konuda duyarlılık yaratılmak istendiğinde etkili oluyor. Sansasyonel ya da komik görüntüler de viral etkisi yaratabiliyor. Ancak dakikalar içerisinde on binlerce kişiyi peşinden sürükleyen bir fotoğraf hiçbir sınıflandırmaya uyacak türden değil…

New York’ta bir lise öğrencisinin paylaştığı görüntü şu sıralarda ABD’de ilginç bir şekilde sosyal medya gündemine oturmuş durumda. Tuvalete girdiğinde klozetin üstüne doğranmış kırmızı lahana parçalarıyla karşılaşan genç kız, görüntüyü Twitter üzerinden paylaşıp şu notu düştü; “Hangi manyak klozete kırmızı soğan doğrar? Bu okuldan nefret ediyorum!” Ancak bu yaptığı paylaşım okul yönetiminin dikkatini çekmekten çok daha farklı bir dalga yarattı:


İlk önce genç kıza destek mesajları geldi pek çok kullanıcı okul tuvaletlerinde buldukları ilginç öğeleri paylaşmaya başladı. Bunların arasında; japon balığı, vibratör, prezervatif en dikkat çekicileriydi. Ancak sonrasında klozete doğranan şeyin aslında ne olduğu üzerine bir Tweet dalgası başladı. Bir kullanıcının “İyi tamam da bu kırmızı soğan değil” Tweetiyle başlayan dalgada turp, pancar, patlıcan diyenler bile olurken genel kanı olarak kırmızı lahana üstünde birleşildi. Fenomen haline gelen olayla ilgili atılan son Tweet ise aşağıdaki gibi oldu:

Bir Cevap Yazın